Wskazówki i porady Niezawodne sposoby na udanego grilla

1. Samoobsługa

Przygotuj jedzenie i napoje tak, żeby każdy mógł się sam wygodnie obsłużyć. Przy poszczególnych potrawach i napojach połóż karteczki z informacją o składnikach, jeśli wiesz, że wśród Twoich przyjaciół jest ktoś z alergią lub nietolerancją pokarmową -  w ten sposób ułatwisz im wybór.


2. Oświetlenie i dekoracje

Atmosferę wieczoru podkreślą świece (możesz wykorzystać też takie, które zawierają olejek odstraszający komary), kolorowe światła, bukiety świeżo zebranych ziół lub lawendy. Jeśli ekologia nie jest Ci obojętna, zamiast balonów wybierz lampiony, a zamiast plastikowych talerzy, kubków i sztućców, postaw raczej na papierowe.  


3. Jedzenie

Różne rodzaje grillowanego mięsa, serów i kiełbas można wzbogacić domowymi sosami BBQ oraz urozmaicić świeżymi sałatkami z warzyw sezonowych. Z powodzeniem możesz podać również risotto z zielonym pesto z bazylii i parmezanem, które można przygotować nawet dwa dni wcześniej.


4. Napoje

Przygotuj na wieczór zimne piwo, lekkie białe lub różowe wina, domową lemoniadę z miętą i syropem z bzu. Nie zapomnij o naczyniu z kostkami lodu, aby każdy mógł wedle własnego uznania schłodzić swój napój.


5. Desery

Banan pieczony w skórce na rozżarzonym węglu, podawany z lodami waniliowymi, to fantastyczny deser!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3