Dziecko Przedszkole Niezapomniane przyjęcie dla przedszkolaka

Znajomi, dobra zabawa i masa uśmiechu to podstawa udanego przyjęcia. Istnieją jednak detale, dzięki którym impreza przedszkolaków będzie jeszcze lepsza. Pora zapełnić stoły, włączyć odpowiednią muzykę i wpaść w wir zabawy!

Coś na ząb

Żadne przyjęcie nie obędzie się bez pysznych przystawek, które pozostają do dyspozycji zmęczonych zabawą uczestników. Najlepiej sprawdzą się dania, które łatwo serwuje się w małych porcjach i można je schrupać za jednym zamachem. Unikniesz niepotrzebnych plam i konieczności organizowania specjalnego miejsca do jedzenia.

Doskonałym pomysłem będzie również urozmaicone menu. Proponujemy zestaw złożony z:

  • Mini pizz, których przygotowanie nie zajmie dużo czasu, a z pewnością zrobią prawdziwą furorę wśród dzieci
  • Owocowych galaretek, w których możesz zatopić kawałki świeżych owoców
  • Miski pełnej kawałków owoców, które świetnie sprawdzą się jako przekąska do schrupania na raz

W dziale Dania dla dzieci znajdziecie wiele przepisów, które doskonale sprawdzą się na przyjęciu. Koniecznie zerknijcie na Przysmak małego piłkarza.

Zabawy

Zasada o wychodzeniu poza schemat doskonale pasuje do zabaw. Zaplanuj ciekawe zajęcia dla maluchów i niech nie ograniczają się do gry na konsoli! Posiadasz ogród? Urządź poszukiwanie ukrytego skarbu. Nie przejmuj się jeżeli nie dysponujesz dużą przestrzenią w domu. Dzieci nie odmówią udziału w konkursie na najlepszy rysunek lub gry w kalambury. Nie zapomnij jednak wcześniej dobrze się przygotować i dopasować tematykę do zainteresowań dzieci.

Pamiętaj, aby zabawy dobierać umiejętnie pod kątem obserwacji dzieci. Być może będziesz jedynym opiekunem na przyjęciu, dlatego unikaj zajęć, podczas których musisz mieć na oku każdego uczestnika.

Muzyka

Przygotowanie listy utworów zapewni dobrą zabawę jeszcze przed rozpoczęciem przyjęcia. Poproś swoje dziecko o pomoc, niech powie Ci, jakie piosenki mu się podobają i co chciałby usłyszeć na swojej imprezie. Będzie to doskonała okazja, by poznać upodobania pociechy i zainteresować go ciekawymi utworami muzycznymi.

Wystrój

Przyjęcia tematyczne zawsze cieszą się powodzeniem. Jeżeli zdecydujesz się na organizację pirackich urodzin, pamiętaj, aby wystrój mieszkania był z nimi spójny. Sztuczna papuga na ramieniu jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Oczywiście nie musisz ograniczać się do jednego tematu, lecz nie zapominaj o dekoracjach takich jak balony z helem czy kolorowe serpentyny. Atmosfera zabawy udzieli się każdemu, kto zajrzy do Twojego domu.

Zaproszenia

Przygotowaliśmy już menu, zabawy, muzykę i dekoracje. Pora zaprosić gości! Zaprojektuj ze swoim dzieckiem zaproszenia, na których znajdzie się data i miejsce przyjęcia. Możecie zeskanować odręczny projekt i wydrukować go w kilku egzemplarzach, stworzyć zaproszenie na komputerze lub narysować wszystkie zaproszenia.

Życzymy dobrej zabawy!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3