Dziecko Szkoła Koniec roku szkolnego: niezawodny sposób na udaną zabawę dla dzieci!

Zastanawiasz się, jak nagrodzić dzieci za dobre świadectwo? Bardziej niż prezenty dzieci docenią chwile, które na długo pozostaną im w pamięci. Impreza w ogrodzie to zawsze trafiony pomysł.

Przygotuj plan

Brak ogrodu wcale nie musi być przeszkodą. Zabawę dla dzieci można zorganizować na łące czy w parku. Wybierz odpowiedni dzień i czas, a jeśli zabawa ma być niespodzianką, poinformuj o wszystkim rodziców pozostałych zaproszonych dzieci. Jeśli nie, wyślij zaproszenia z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wzbudź zainteresowanie

Jeśli zdecydujesz się zaangażować dzieci w przygotowania, zapytaj je, o czym marzą. Imprezy tematyczne to strzał w dziesiątkę. Jeśli dzieci mają ulubionego bajkowego bohatera, wspólne hobby lub kółko zainteresowań, wybór będzie oczywisty. Dzieciaki wprost nie będą mogły się doczekać zakończenia roku szkolnego.

Zaangażuj dzieci w przygotowania

Wykonanie zaproszeń, ozdobienie ogrodu, nakrycie stołu, szykowanie przekąsek i zabaw - w tym mogą pomóc nawet maluchy. Przygotuj dla dzieci wizytówki z imionami, zaznacz talerze i kubki. Uzbrój się w dobry nastrój i aparat fotograficzny. Na pewno będzie wiele okazji do robienia zdjęć.

Pomyśl o programie

Choć dzieci same potrafią sobie wymyślić zajęcie, możesz im zorganizować zabawę. W ten sposób unikniesz chaosu i wzbudzisz zainteresowanie. Nie zapomnij o odpowiedniej muzyce, która zapewni dobry nastrój i zachęci dzieci do tańca. Przygotuj konkursy i quizy, które „sprawdzą”, czego nauczyły się przez cały rok szkolny. Pomyśl też o nagrodach!

Nie przesadź z jedzeniem

Doświadczenie kulinarne odłóż na bok i przygotuj dzieciom smakołyki, jakich świat nie widział. Przy organizacji zabaw dla dzieci warto pamiętać, że mniej często znaczy więcej. Orzeźwiający torcik bez pieczenia lub muffiny, zabawne kanapki, owoce, lody i lemoniada - wszystkie dzieci to kochają. Wystarczy odrobina kreatywności i zabawa na zakończenie roku szkolnego może stać się niezapomnianym przeżyciem także dla rodziców.

Być może największym hitem stanie się tęczowa pizza!

Witaminowa bomba

Świeże owoce i warzywa dzieciaki zjedzą błyskawicznie, jeśli ciekawie je podasz. Arbuz pokrój w trójkąty, w każdy kawałek wbij kolorowy patyczek i oto mamy gotowe zdrowe lody. Na długą kolorową wykałaczkę można nadziać także kawałek banana oblany czekoladą w kolorowej posypce. Z innych owoców można powykrawać foremkami do ciastek rozmaite kształty i zrobić z nich owocowe szaszłyki.

Napoje

Poza pysznym jedzeniem i drobnymi przekąskami trzeba też pamiętać o napojach. Przygotuj dzieciom powitalny drink. Zamiast słodzonych napojów zrób lemoniadę i herbatę mrożoną na bazie owoców i ziół. Dzieci mogą się same obsłużyć, jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki, na przykład naczynia z kranikiem. Nie zapomnij o słomkach do napojów!


Źródło: activeforlife.com

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3