Dziecko Szkoła Koniec roku szkolnego: niezawodny sposób na udaną zabawę dla dzieci!

Zastanawiasz się, jak nagrodzić dzieci za dobre świadectwo? Bardziej niż prezenty dzieci docenią chwile, które na długo pozostaną im w pamięci. Impreza w ogrodzie to zawsze trafiony pomysł.

Przygotuj plan

Brak ogrodu wcale nie musi być przeszkodą. Zabawę dla dzieci można zorganizować na łące czy w parku. Wybierz odpowiedni dzień i czas, a jeśli zabawa ma być niespodzianką, poinformuj o wszystkim rodziców pozostałych zaproszonych dzieci. Jeśli nie, wyślij zaproszenia z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wzbudź zainteresowanie

Jeśli zdecydujesz się zaangażować dzieci w przygotowania, zapytaj je, o czym marzą. Imprezy tematyczne to strzał w dziesiątkę. Jeśli dzieci mają ulubionego bajkowego bohatera, wspólne hobby lub kółko zainteresowań, wybór będzie oczywisty. Dzieciaki wprost nie będą mogły się doczekać zakończenia roku szkolnego.

Zaangażuj dzieci w przygotowania

Wykonanie zaproszeń, ozdobienie ogrodu, nakrycie stołu, szykowanie przekąsek i zabaw - w tym mogą pomóc nawet maluchy. Przygotuj dla dzieci wizytówki z imionami, zaznacz talerze i kubki. Uzbrój się w dobry nastrój i aparat fotograficzny. Na pewno będzie wiele okazji do robienia zdjęć.

Pomyśl o programie

Choć dzieci same potrafią sobie wymyślić zajęcie, możesz im zorganizować zabawę. W ten sposób unikniesz chaosu i wzbudzisz zainteresowanie. Nie zapomnij o odpowiedniej muzyce, która zapewni dobry nastrój i zachęci dzieci do tańca. Przygotuj konkursy i quizy, które „sprawdzą”, czego nauczyły się przez cały rok szkolny. Pomyśl też o nagrodach!

Nie przesadź z jedzeniem

Doświadczenie kulinarne odłóż na bok i przygotuj dzieciom smakołyki, jakich świat nie widział. Przy organizacji zabaw dla dzieci warto pamiętać, że mniej często znaczy więcej. Orzeźwiający torcik bez pieczenia lub muffiny, zabawne kanapki, owoce, lody i lemoniada - wszystkie dzieci to kochają. Wystarczy odrobina kreatywności i zabawa na zakończenie roku szkolnego może stać się niezapomnianym przeżyciem także dla rodziców.

Być może największym hitem stanie się tęczowa pizza!

Witaminowa bomba

Świeże owoce i warzywa dzieciaki zjedzą błyskawicznie, jeśli ciekawie je podasz. Arbuz pokrój w trójkąty, w każdy kawałek wbij kolorowy patyczek i oto mamy gotowe zdrowe lody. Na długą kolorową wykałaczkę można nadziać także kawałek banana oblany czekoladą w kolorowej posypce. Z innych owoców można powykrawać foremkami do ciastek rozmaite kształty i zrobić z nich owocowe szaszłyki.

Napoje

Poza pysznym jedzeniem i drobnymi przekąskami trzeba też pamiętać o napojach. Przygotuj dzieciom powitalny drink. Zamiast słodzonych napojów zrób lemoniadę i herbatę mrożoną na bazie owoców i ziół. Dzieci mogą się same obsłużyć, jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki, na przykład naczynia z kranikiem. Nie zapomnij o słomkach do napojów!


Źródło: activeforlife.com

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Artykuły

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.

Historie Pisane Smakiem, które pokochasz

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.