Dziecko Maluch Kąpiel twojego malucha

Jest to również dobry czas dla rodziców, by wzmocnić więź ze swoim maluszkiem i zasygnalizować mu, że dzień powoli się kończy. Niemniej jednak dla niektórych małych dzieci czas kąpieli może stać się czymś w rodzaju pola bitwy. Aby zacząć korzystać w sposób pozytywny z codziennej kąpieli – i pokonać ewentualne problemy – wypróbuj poniższe zabawne sposoby na przyjemne pluskanie.

Gry i zabawy podczas kąpieli:

Bądź piratem

Napełnij wannę wodą i zrób dużo piany. Pod wodą schowaj „skarb”… wodoodporne zabawki, samochody i lalki będą idealne. Pozwól swojemu maluchowi poszukiwać rękami i „wykopać” złoto!

Zagrajcie coś!

Przygotuj wodoodporne przedmioty, które wywołują dźwięk, na przykład drewniane łyżki, rondle czy miski. Zademonstruj swojemu maluchowi, jak każdy z „instrumentów” gra, a później zachęć dziecko do robienia „plusk-plusk” lub „bum-bum”.

Idziemy na ryby

Umieść kilka plastikowych zabawek w wodzie, a następnie podaj dziecku sitko i zachęć je, by wyławiało „ryby” i wrzucało je do miski, którą możesz umieścić obok niego w wannie.

Utonie czy wypłynie?

Przygotuj dużo zabawek do kąpieli, plastikowe przybory kuchenne, pojemniki, gąbki i piłki. Wręczaj każdy przedmiot dziecku i pytaj: „Jak myślisz: utonie czy będzie pływać?” Pozwól dziecku sprawdzić i poeksperymentować! W ten zabawny sposób możesz nauczyć malucha, czym różnią się ciężkie i lekkie przedmioty – a dziecko nawet tego nie zauważy!

Kostki lodu z niespodzianką

Przygotuj niewielkie plastikowe zwierzątka i umieść każde z nich w jednym otworze tacy na kostki lodu lub w małych kubeczkach do zamrażania. Dodaj trochę wody i zamroź przez noc. Wrzucaj kostki do ciepłej kąpieli i pozwól maluchowi patrzeć, jak zwierzątka się pojawiają!

Salon fryzjerski

Bardzo wielu maluchów nie lubi, gdy rodzic myje im włosy. Zamień ten rytuał na zabawną grę – zrób dziecku na głowie totem, poroże, róg jednorożca albo fryzurę Mohikanina przy użyciu szamponu, a następnie pozwól dziecku zobaczyć swoje dzieło w plastikowym lusterku!

Bezpieczna kąpiel:

  • Sprawdź, czy woda jest ciepła (nigdy gorąca) i zawsze mieszaj wodę na całej długości wanny. Idealna temperatura kąpieli to pomiędzy 35 a 37 °C.
  • Nigdy nie wkładaj dziecka do wanny, jeśli woda jeszcze się nalewa.
  • Nigdy nie zostawiaj dziecka w kąpieli bez opieki – nawet na chwilę. Niech nie kusi cię odbieranie telefonu czy otwieranie drzwi, bo ktoś dzwoni.


Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Artykuły

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.

Historie Pisane Smakiem, które pokochasz

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.