Dziecko Maluch Kąpiel twojego malucha

Jest to również dobry czas dla rodziców, by wzmocnić więź ze swoim maluszkiem i zasygnalizować mu, że dzień powoli się kończy. Niemniej jednak dla niektórych małych dzieci czas kąpieli może stać się czymś w rodzaju pola bitwy. Aby zacząć korzystać w sposób pozytywny z codziennej kąpieli – i pokonać ewentualne problemy – wypróbuj poniższe zabawne sposoby na przyjemne pluskanie.

Gry i zabawy podczas kąpieli:

Bądź piratem

Napełnij wannę wodą i zrób dużo piany. Pod wodą schowaj „skarb”… wodoodporne zabawki, samochody i lalki będą idealne. Pozwól swojemu maluchowi poszukiwać rękami i „wykopać” złoto!

Zagrajcie coś!

Przygotuj wodoodporne przedmioty, które wywołują dźwięk, na przykład drewniane łyżki, rondle czy miski. Zademonstruj swojemu maluchowi, jak każdy z „instrumentów” gra, a później zachęć dziecko do robienia „plusk-plusk” lub „bum-bum”.

Idziemy na ryby

Umieść kilka plastikowych zabawek w wodzie, a następnie podaj dziecku sitko i zachęć je, by wyławiało „ryby” i wrzucało je do miski, którą możesz umieścić obok niego w wannie.

Utonie czy wypłynie?

Przygotuj dużo zabawek do kąpieli, plastikowe przybory kuchenne, pojemniki, gąbki i piłki. Wręczaj każdy przedmiot dziecku i pytaj: „Jak myślisz: utonie czy będzie pływać?” Pozwól dziecku sprawdzić i poeksperymentować! W ten zabawny sposób możesz nauczyć malucha, czym różnią się ciężkie i lekkie przedmioty – a dziecko nawet tego nie zauważy!

Kostki lodu z niespodzianką

Przygotuj niewielkie plastikowe zwierzątka i umieść każde z nich w jednym otworze tacy na kostki lodu lub w małych kubeczkach do zamrażania. Dodaj trochę wody i zamroź przez noc. Wrzucaj kostki do ciepłej kąpieli i pozwól maluchowi patrzeć, jak zwierzątka się pojawiają!

Salon fryzjerski

Bardzo wielu maluchów nie lubi, gdy rodzic myje im włosy. Zamień ten rytuał na zabawną grę – zrób dziecku na głowie totem, poroże, róg jednorożca albo fryzurę Mohikanina przy użyciu szamponu, a następnie pozwól dziecku zobaczyć swoje dzieło w plastikowym lusterku!

Bezpieczna kąpiel:

  • Sprawdź, czy woda jest ciepła (nigdy gorąca) i zawsze mieszaj wodę na całej długości wanny. Idealna temperatura kąpieli to pomiędzy 35 a 37 °C.
  • Nigdy nie wkładaj dziecka do wanny, jeśli woda jeszcze się nalewa.
  • Nigdy nie zostawiaj dziecka w kąpieli bez opieki – nawet na chwilę. Niech nie kusi cię odbieranie telefonu czy otwieranie drzwi, bo ktoś dzwoni.


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3