Zdrowy tryb zycia Zdrowie Jakiej pielęgnacji skóra potrzebuje na wiosnę?

Jednak nawet o tej porze roku nie powinniśmy zaniedbywać właściwej pielęgnacji, bo choć aura jest już nieco łagodniejsza, nasza skóra nadal jest narażona na kaprysy pogody. Co zrobić, żeby skóra wyglądała wiosną zdrowo i promiennie? Czytaj dalej i poznaj sekrety pięknej skóry!

Lekki, ale odżywczy krem nawilżający

Zamiast ciężkich, tłustych kremów stosowanych zimą, warto sięgnąć po równie skuteczne lekkie kremy nawilżające, którymi rozpieszczamy skórę rano i wieczorem. Zaleca się także zmianę kosmetyków do pielęgnacji ciała: jeśli dotychczas używaliśmy maseł, teraz wystarczy krem o lżejszej konsystencji, którym smarujemy się przynajmniej raz w tygodniu.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Jeśli zimą zaniedbaliśmy stosowanie kremów z filtrami, wiosną nie wolno już o tym zapominać! Promienie UV nie tylko przyspieszają starzenie skóry i sprzyjają tworzeniu się zmian pigmentacyjnych oraz plam, mogą również powodować raka skóry. Aby temu zapobiec, należy zaopatrzyć się w krem nawilżający z filtrem ochronnym albo połączyć preparat z filtrem z ulubionym kremem. Najważniejsze to nie zapominać o ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych!

Wiosenna regeneracja skóry

Z nadejściem wiosny warto uzupełnić codzienną pielęgnację i zafundować skórze coś ekstra. Poświęćmy jeden weekend kompleksowej pielęgnacji, aby osiągnąć spektakularny efekt zdrowej i świetlistej cery. Weekend rozpocznijmy od porządnej dawki snu. Następnie sprawmy sobie relaksującą kąpiel w pianie wzbogaconą olejkami eterycznymi i wykonajmy peeling, który ułatwi usuwanie martwego naskórka. Później wystarczy odżywić skórę wklepując odpowiedni olej lub krem o bogatej konsystencji. Efekty będą widoczne niemal natychmiast!


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Tesco Kolendra cała 15 g (kg = 66.00)
Tesco Kolendra cała 15 g
  099
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3