Wskazówki i porady Jakie dekoracje bożonarodzeniowe wybrać?

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Pamiętaj, że prezenty to nie wszystko – to świąteczne dekoracje pomogą ci wyczarować magiczną bożonarodzeniową atmosferę. Postaw na naturalne surowce, klasyczne rozwiązania lub nowoczesny minimalizm!

Klasyka nie wychodzi z mody

Klasyka jest zawsze dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o Boże Narodzenie. W tym roku również w naszych domach nie zabraknie tradycyjnych stroików z pięknych zielonych gałęzi, przystrojonych błyszczącymi wstęgami i mieniącymi się w świetle bombkami. Sprawdzą się świetnie jako dekoracje bożonarodzeniowe na drzwi, urokliwy wianuszek możemy też ułożyć na eleganckim białym obrusie.

Piękno? Naturalnie!

Drewno, żywe rośliny, orzechy, gałęzie czy kamienie – w tym sezonie na topie są naturalne elementy świątecznych stroików i innych dekoracji. Wpisuje się to w modę na dodatki ekologiczne oraz na wystrój skandynawski. Gniazda uplecione z gałęzi i mchu jeszcze pachną lasem, a umieszczone na nich drewniane gwiazdy czy lekko złocone orzechy prezentują się elegancko i dodają całości uroku. Takie dekoracje możemy przygotować własnoręcznie!

Lubisz nietypowe rozwiązania?

Znudziły ci się tradycyjne dekoracje bożonarodzeniowe? Nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować czegoś nowego. Na rynku znajdziemy dziś nowoczesne ozdoby w stylu minimalistycznym – proste formy, nieoczywiste kolory, ciekawe detale. Modne są stroiki z nadającymi lekkości piórami, materiałowymi dodatkami, w geometrycznych formach. Możemy też postawić na klasykę w nieoczywistym wydaniu np. upiec stroik… z chleba.

Bez ozdób świątecznych trudno byłoby osiągnąć magiczną atmosferę, która powinna towarzyszyć Bożemu Narodzeniu. Znajdź swój ulubiony styl i przygotuj dom na te wyjątkowe chwile!


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3