Dziecko Maluch Jaki prezent na Dzień Dziecka? Podaruj coś lepszego od gier wideo!

Współczesne dzieciaki nieraz mają wprost imponujące kolekcje zabawek w swoich pokojach. Wydaje się jednak, że każda nowa rzecz przynosi mniej frajdy i nie potrafi zainteresować na dłużej. Dlaczego więc nie uczcić Dnia Dziecka czymś dużo lepszym niż samochodzik, lalka lub nowy sprzęt elektroniczny? Podaruj dziecku coś znacznie cenniejszego! Coś zupełnie niespodziewanego, na czym nie będzie się zbierał kurz i czego również w pamięci nie zakryje pajęczyna czasu.

Ciasto ze słoika

Twoje dziecko ciągle kręci się przy Tobie w kuchni? Rozwijaj jego samodzielność, pozwól mu się sprawdzić i przygotuj szkrabowi własne ciasto w słoiku. Oczywiście chodzi o słoiki lub jakiekolwiek inne większe pojemniki, do których wsypuje się wszystkie suche składniki potrzebne do przygotowania ciasteczek, babki lub innych wypieków, które dziecko najbardziej lubi. Możesz mu podarować na przykład trzy różne słoiki, każdy ze składnikami na inne ciasto. Jeśli Wam się spodoba, możecie z tego uczynić słodką tradycję, przy której czeka Was sporo frajdy.

Czy ciasto i zdrowie idą ze sobą w parze? Jasne! Wypróbuj koniecznie przepis na tartę ze świeżymi nektarynkami.

Zacznij Dzień Dziecka od śniadania do łóżka

Zaskocz swoją pociechę i przygotuj śniadanie do łóżka – to doskonały sposób na udany początek dnia! Brak Ci inspiracji? Zabawne ślimaczki i gąsieniczki wyczarują uśmiech na twarzy każdego dziecka, a dodatkowo są naprawdę zdrowe!

Po dorosłemu – zaproś dziecko do kina i na kolację

Zabawki to wspaniały prezent, ale może w tym roku podarujesz na Dzień Dziecka coś naprawdę ważnego? Wspólnie spędzony czas! To nieoceniony dar, którego nie da się niczym zastąpić. Niech dziecko samo wybierz film, który je zaciekawi, po drodze kup lody, a po filmie wybierzcie się na kolację i porozmawiajcie o wrażeniach z kina, przedszkolu lub szkole, albo o kolegach. Takie popołudnie dobrze zrobi nie tylko dziecku, lecz również Tobie. Wspólne przeżycia umacniają relacje.

Ręcznie wykonana laurka z dedykacją

Dzieci nie przepadają za laurkami i dedykacjami... a może jednak tak? Czy to nie one z entuzjazmem obdarowują nas własnoręcznie przygotowanymi rysunkami i innymi dziełami? Najwyższa pora im się odwdzięczyć. Wymyśl jakiś śmieszny motyw, przygotuj farby, flamastry i kredki i stwórz coś ładnego, co Twoja pociecha będzie mogła z dumą zaprezentować. Jeśli dodasz na przykład zdjęcie, bardziej osobistą pochwałę lub jakieś miłe słowa, jeszcze bardziej doceni Twoje dzieło.

Świnka-skarbonka lub pierwsza mała kasa oszczędności

Pierwsza świnka-skarbonka będzie dla Twojego szkraba znakiem, że warto oszczędzać na coś, co ma sens i co jest tego warte. Oszczędzanie to pierwsza szkoła finansów. Uczy, na co można sobie pozwolić, a na co nie. Poza tym, jeśli dziecko spełni swoje marzenie za własne oszczędności, na pewno będzie szczęśliwsze niż gdyby po prostu otrzymało prezent.

Kupuj zabawki według wieku

Twoje dziecko na pewno nie potrzebuje kolejnej plastikowej lub pluszowej zabawki, która i tak w końcu trafi na zakurzony strych lub w gorszym razie do kosza na śmieci. Jeśli jednak postanowisz podarować dziecku zabawkę, wybierz coś odpowiedniego do wieku.

Jaki prezent na Dzień Dziecka? Podaruj coś lepszego od gier wideo!


Źródła: www.thenewageparents.com, www.parenting.firstcry.com

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3