Dziecko Przedszkole Jak wybrać rowerek biegowy i hulajnogę? Dziecko Ci podpowie!

Aby spacery jeszcze bardziej cieszyły malucha, warto sprawić mu „środek transportu” dostosowany do jego wieku. W ten sposób jeszcze bardziej polubi ruch na świeżym powietrzu. Dodatkowo rozwija motorykę dużą, uczy się utrzymania równowagi, aktywizuje wszystkie mięśnie i buduje pozytywny stosunek do sportu.

Dla najmłodszych rowerek biegowy

Rowerki biegowe są polecane dla dzieci od 1 roku życia. Na początku służą jako oparcie przy podnoszeniu się z ziemi i stawianiu pierwszych kroków. Stopniowo dziecko uczy się prowadzić rowerek przed sobą, odbiera dźwięki, które wydaje jednoślad i odnajduje w nim różne skrytki. Po pierwszym zapoznaniu się ze „sprzętem” dziecko bez problemu wsiada na rowerek i od razu uczy się odpychać nóżkami. Dla ułatwienia niektóre modele są wyposażone w specjalny uchwyt, dzięki któremu rodzic może popychać dziecko podczas jazdy. Przy wyborze rowerku biegowego należy zwrócić uwagę, czy dziecko dotyka ziemi całą stopą. Kolana nie powinny wystawać na zewnątrz.

Do trzech lat rowerek trójkółkowy

Maluch może przemierzać ulice na rowerku trójkółkowym, który jest dla dzieci znacznie ciekawszą alternatywą niż siedzenie w wózku. Ponadto taki rowerek uczy koordynacji ruchowej rąk i nóg podczas skręcania. Dużą popularnością cieszą się rowerki trójkółkowe z uchwytem do prowadzenia, dzięki któremu można korygować jazdę. Gdy szkrab podrośnie i zrozumie, na czym polega pedałowanie, wystarczy zdjąć uchwyt. Tego typu rowerki są wyposażone w pas bezpieczeństwa, często mają daszek, a ich niezaprzeczalną zaletą jest także możliwość regulacji siodełka i innych elementów odpowiednio do wieku dziecka. Rowerki trójkółkowe wykonane z metalu są wprawdzie cięższe, ale za to bardziej wytrzymałe. Plastikowe zaś są lekkie i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Polecane dla dzieci w wieku od 9 do 36 miesięcy. Maluch powinien bez problemu dosięgnąć kierownicy i móc postawić stopy na ziemi lub pedałach.

Po rowerku trójkółkowym czas na hulajnogę

Jeśli Twoje dziecko potrafi już utrzymać równowagę, najwyższa pora na hulajnogę. Można wybrać jeden ze stabilniejszych modeli na trzech kółkach lub tradycyjny model z dwoma kółkami. Hulajnogi dla dzieci zwykle mają lekką metalową konstrukcję w połączeniu z wysokiej jakości tworzywem, silikonowymi kółkami i kierownicą z regulacją wysokości. Składane hulajnogi nie zajmują dużo miejsca i można je zabrać ze sobą dokądkolwiek. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy część na stopę i uchwyty kierownicy mają powłokę antypoślizgową. Hulajnogi są polecane dla dzieci od 2,5 roku życia.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie dziecka, nawet jeśli wybieracie się na krótki spacerek. Dziecko powinno mieć odpowiednie buty, kask, warto rozważyć też ochraniacze. Dzięki temu każdy upadek będzie mniej bolesny, a dziecko nie straci motywacji.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Banany (kg = 4.79)
Banany
  479
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3