Wskazówki i porady Jak stworzyć w ogrodzie kącik do relaksu?

Nadeszła wiosna, wreszcie cieszymy się z cieplejszych dni i możemy zapewnić organizmowi odpowiednią dawkę słońca i witaminy D. Najlepiej, jeśli zrobimy to we własnym ogrodzie, który stanie się oazą spokoju: w miejscu, gdzie możemy się oddawać lekturze i niczym niezakłóconemu relaksowi.


Najpierw znajdź w ogrodzie odpowiednie miejsce, jeśli to możliwe, w oddaleniu od domu. Warto wybrać taką przestrzeń, która zapewnia odpowiednią ilość światła słonecznego, ale w upalne dni oferuje trochę cienia, np. pod drzewem lub dużym krzewem. Jeśli w tym miejscu nie ma trawy, posiej ją. Zorganizuj kilka ładnych mebli ogrodowych: krzesła, stół, ławkę. Jeśli postawisz na meble z tworzywa sztucznego, warto wiedzieć, że są praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Jeśli chcesz uczynić miejsce bardziej przytulnym i komfortowym, wystarczy dorzucić miękki pled. Decydując się na meble z drewna, powinieneś wiedzieć, że są one trwalsze i lepiej komponują się w naturalnym otoczeniu. W każdym razie warto rozważyć również kolorowe poduszki do siedzenia, dzięki którym będzie wygodniej. Na stole nie powinno zabraknąć misy z owocami. Teraz wystarczy już tylko ciekawa książka i można się oddawać relaksowi.


Aby kącik do relaksu stał się jeszcze bardziej inspirujący i piękny, można posadzić kwiaty, najlepiej takie, które kwitną zarówno wiosną, jak i latem. Jeśli wybierzesz truskawki lub maliny, możesz się później cieszyć własnymi owocami. Ambitniejsi ogrodnicy mogą stworzyć własny ogródek skalny obłożony kamieniami, które można pomalować. Sprawdzą się w nim bardziej wytrzymałe rośliny, takie jak kaktusy czy sukulenty. Odważni mogą się porwać nawet na małą fontannę ogrodową, która będzie doskonałym dopełnieniem miejsca do wypoczynku.


Mamy też rozwiązanie dla niewielkich ogrodów, w których nie ma miejsca na większe rabaty kwiatowe: rośliny można posadzić w donicach lub skrzynkach. Jeśli umieścimy skrzynki np. na konstrukcji starej maszyny do szycia, otrzymamy wspaniałą stylową dekorację. Innym tanim, lecz efektownym rozwiązaniem dopełniającym atmosferę miejsca, są wiatraczki na patyku, które można wetknąć w ziemię między kwiaty.


A jeżeli zamiast ciszy i relaksu w samotności zapragniesz towarzystwa, możesz zbudować palenisko i zorganizować ognisko lub grilla. Spodziewając się, że zabawa przeciągnie się do wieczora, warto oświetlić przestrzeń kilkoma lampami zasilanymi bateriami.


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3