Dziecko Przedszkole Jak rozpoznać małego fana piłki nożnej?

W takim razie mamy do czynienia z małym fanem piłki nożnej! Nie pozostaje nam nic innego, jak rozwijać pasję malucha i wręczyć mu narzędzia potrzebne do tego, aby przekuł ją w coś więcej.

Szkółka piłkarska

Sprawdź, czy w Twojej okolicy znajduje się szkółka piłkarska. Jest to doskonałe miejsce, w którym pociecha rozwinie się sportowo. Jeżeli cennik akademii Cię przeraża, dowiedz się, czy w szkole Twojego dziecka funkcjonuje sekcja piłkarska. Bez względu na to, gdzie maluch trafi, rozwinie tam swoją motorykę i być może złapie jeszcze większego bakcyla piłkarskiego.

Udział w małych turniejach piłkarskich dodatkowo podbuduje charakter Twojego dziecka. Nauczy go zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z porażkami oraz czerpania radości z wygranych. Nie każdy adept akademii zostanie piłkarzem, ale czasu w niej spędzonego nie będzie można uznać za stracony.

Treningi odbywają się przeważnie dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Szkółki piłkarskie dokładają starań, aby  ich zajęcia nie kolidowały ze szkolnymi obowiązkami dzieci. Ogromna popularność futbolu sprawia, że odpowiednią akademię znajdziesz w pobliżu miejsca zamieszkania.

Piłka nożna jako sposób na czas dla ojca i dziecka

Podobno piłka jest jedna, a bramki są dwie. Nawet wtedy, gdy piłka jest jedna i dookoła nie ma bramek, można bawić się nią doskonale. Potrzebny będzie fragment wolnej przestrzeni. Jeżeli nie posiadacie ogrodu, zabierzcie dziecko do pobliskiego parku. Nie zapomnijcie o piłce! Doskonała zabawa gwarantowana dla wszystkich graczy.

Niewinne kopanie piłki z małym zawodnikiem będzie nie tylko relaksującą aktywnością na świeżym powietrzu, ale również sposobem na zacieśnianie więzi z dzieckiem. Żeby urozmaicić zabawę, wybierzcie, jakimi drużynami gracie i w jakich wcielacie się piłkarzy. Pociecha na pewno pokocha tę zabawę!

Kibicowanie w domu

Oglądanie rozgrywek w telewizji to obowiązkowy rytuał każdego fana piłki nożnej. Trwające obecnie Mistrzostwa Świata w Rosji są doskonałą okazją, aby zasiąść wspólnie z rodziną przed teleodbiornikami i pokibicować ulubionym drużynom. Przygotuj sobie garść ciekawostek piłkarskich, aby zaciekawić dziecko i pokazać mu, że doceniasz jego pasję, a sam dysponujesz wiedzą, która będzie budowała Twój autorytet w oczach malucha.

Oczywiście nie obędzie się bez kibicowskich przekąsek. Koniecznie wypróbuj przepis na Burgery Tomka dla prawdziwych fanów.

Rozwijaj pasję dziecka

W księgarniach znajdziesz wiele książek dla dzieci, które dostarczą małemu piłkarzowi rozległej wiedzy o tym sporcie. Mogą być to tytuły dotyczące poszczególnych drużyn lub kultowych zawodników. Ogromną popularnością cieszą się również gry komputerowe, które pozwalają sterować drużyną piłkarską. Pamiętaj jednak, aby podchodzić z rozsądkiem do czasu spędzonego z wirtualną piłką.  

Gadżety związane z ulubionym klubem lub zawodnikiem mogą osłodzić np. powrót do szkoły. Piórnik lub zeszyty z Robertem Lewandowskim będą nie lada gratką dla młodego piłkarza. A poza tym spędzone z Tobą chwile procentować będą na lekcjach W-F i podczas rozmów z rówieśnikami. Sprawność fizyczna i wiedza to dobry fundament, by budować dalej: Wasze wspólne relacje, poczucie własnej wartości dziecka i … jego przyszłość

Pozostaje nam trzymać kciuki za małych sportowców i ich spełnione marzenia!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3