Dziecko Przedszkole Jak rozpoznać małego fana piłki nożnej?

W takim razie mamy do czynienia z małym fanem piłki nożnej! Nie pozostaje nam nic innego, jak rozwijać pasję malucha i wręczyć mu narzędzia potrzebne do tego, aby przekuł ją w coś więcej.

Szkółka piłkarska

Sprawdź, czy w Twojej okolicy znajduje się szkółka piłkarska. Jest to doskonałe miejsce, w którym pociecha rozwinie się sportowo. Jeżeli cennik akademii Cię przeraża, dowiedz się, czy w szkole Twojego dziecka funkcjonuje sekcja piłkarska. Bez względu na to, gdzie maluch trafi, rozwinie tam swoją motorykę i być może złapie jeszcze większego bakcyla piłkarskiego.

Udział w małych turniejach piłkarskich dodatkowo podbuduje charakter Twojego dziecka. Nauczy go zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z porażkami oraz czerpania radości z wygranych. Nie każdy adept akademii zostanie piłkarzem, ale czasu w niej spędzonego nie będzie można uznać za stracony.

Treningi odbywają się przeważnie dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Szkółki piłkarskie dokładają starań, aby  ich zajęcia nie kolidowały ze szkolnymi obowiązkami dzieci. Ogromna popularność futbolu sprawia, że odpowiednią akademię znajdziesz w pobliżu miejsca zamieszkania.

Piłka nożna jako sposób na czas dla ojca i dziecka

Podobno piłka jest jedna, a bramki są dwie. Nawet wtedy, gdy piłka jest jedna i dookoła nie ma bramek, można bawić się nią doskonale. Potrzebny będzie fragment wolnej przestrzeni. Jeżeli nie posiadacie ogrodu, zabierzcie dziecko do pobliskiego parku. Nie zapomnijcie o piłce! Doskonała zabawa gwarantowana dla wszystkich graczy.

Niewinne kopanie piłki z małym zawodnikiem będzie nie tylko relaksującą aktywnością na świeżym powietrzu, ale również sposobem na zacieśnianie więzi z dzieckiem. Żeby urozmaicić zabawę, wybierzcie, jakimi drużynami gracie i w jakich wcielacie się piłkarzy. Pociecha na pewno pokocha tę zabawę!

Kibicowanie w domu

Oglądanie rozgrywek w telewizji to obowiązkowy rytuał każdego fana piłki nożnej. Trwające obecnie Mistrzostwa Świata w Rosji są doskonałą okazją, aby zasiąść wspólnie z rodziną przed teleodbiornikami i pokibicować ulubionym drużynom. Przygotuj sobie garść ciekawostek piłkarskich, aby zaciekawić dziecko i pokazać mu, że doceniasz jego pasję, a sam dysponujesz wiedzą, która będzie budowała Twój autorytet w oczach malucha.

Oczywiście nie obędzie się bez kibicowskich przekąsek. Koniecznie wypróbuj przepis na Burgery Tomka dla prawdziwych fanów.

Rozwijaj pasję dziecka

W księgarniach znajdziesz wiele książek dla dzieci, które dostarczą małemu piłkarzowi rozległej wiedzy o tym sporcie. Mogą być to tytuły dotyczące poszczególnych drużyn lub kultowych zawodników. Ogromną popularnością cieszą się również gry komputerowe, które pozwalają sterować drużyną piłkarską. Pamiętaj jednak, aby podchodzić z rozsądkiem do czasu spędzonego z wirtualną piłką.  

Gadżety związane z ulubionym klubem lub zawodnikiem mogą osłodzić np. powrót do szkoły. Piórnik lub zeszyty z Robertem Lewandowskim będą nie lada gratką dla młodego piłkarza. A poza tym spędzone z Tobą chwile procentować będą na lekcjach W-F i podczas rozmów z rówieśnikami. Sprawność fizyczna i wiedza to dobry fundament, by budować dalej: Wasze wspólne relacje, poczucie własnej wartości dziecka i … jego przyszłość

Pozostaje nam trzymać kciuki za małych sportowców i ich spełnione marzenia!

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Artykuły

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.

Historie Pisane Smakiem, które pokochasz

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.