Dziecko Przedszkole Dni wolne od zajęć w roku szkolnym 2018/2019

W ciągu roku szkolnego można spodziewać się wielu okazji, z racji których stróż zamknie drzwi szkoły na cztery spusty, a uczniowie będą mogli nieco odetchnąć. Spójrzcie na nasz kalendarz dni wolnych, który możecie zapisać lub nawet wydrukować i korzystać z niego planując wyjazdy, urlopy i zwyczajny, rodzinny relaks.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Na wstępie warto zaznaczyć, że już na samym początku tego roku szkolnego uczniowie mają ułatwioną sprawę. Rozpoczęcie roku przypada na 3 dzień września, a nie tradycyjny 01.09, który wypada w sobotę. Na złość dorosłym, którzy zazdrościć będą „wolnego”, to nie ostatni raz w tym roku, gdy kalendarz jest przychylny dla Waszych dzieci.

Przerwy świąteczne

Naszą rozpiskę dni wolnych zaczniemy od ruchomych i nieruchomych świąt. W ich trakcie często odwiedzamy i jesteśmy odwiedzani przez rodziny i przyjaciół. Warto wcześniej przygotować się na to, kiedy pociecha będzie musiała wrócić do szkolnej ławki.

Wszystkich Świętych

Oficjalnie dniem wolnym pozostaje jedynie 1 listopada. W tym roku wypada w czwartek. Możemy się jedynie domyślać, że dyrekcje szkół będą przychylne odwołaniu piątkowych zajęć. W tej sytuacji uczniowie otrzymają aż cztery dni wolne od nauki (w szkole, bo w zaciszu domowym można uczyć się zawsze).

Zimowa przerwa świąteczna

Jak już wspominaliśmy, kalendarz jest wyjątkowo przychylny dla uczniów. Jeżeli w zimową przerwę świąteczną włączymy również weekendy, zacznie się ona już 22 grudnia (sobota) i potrwa do Nowego Roku. Oznacza to, że naszych podopiecznych czeka 11 dni wolnych od szkoły. Być może jest to dobry moment na krótki wyjazd w góry lub wizytę u dziadków.

Wiosenna przerwa świąteczna

Wielkanocna przerwa w zajęciach szkolnych rozpocznie się tradycyjnie w Wielki Czwartek, przypadający na 18 kwietnia. Powrót do szkoły został zaplanowany na 24 kwietnia (środa), co oznacza, że uczniowie skorzystają z 6 dni wolnego.

Majówka

Przyszłoroczna majówka układa się wyśmienicie w kontekście krótkiego wypadu za miasto. Święto Pracy wypada w środę, a Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzić będziemy w piątek. Przed samorządami szkolnymi wielkie wyzwanie w kontekście czwartku 2 maja, który dzieli uczniów i pracowników szkoły od 5 dni urlopu.

Boże Ciało

Wakacje 2019 zaczną się nieco wcześniej, niż jest to planowane. Święto Bożego Ciała, przypadające na 20 czerwca, pozwoli zapomnieć o szkolnych problemach. Dzień później (21 czerwca) wystarczy ubrać się ładnie, pójść na zakończenie roku, odebrać dyplom i cieszyć się pełnym relaksem… dopóki rodzice nie wymyślą wakacyjnych prac!

Ferie zimowe 2019

Narty, obozy zimowe, sanki, zabawa w ciepłym domu, lektura „Akademii Pana Kleksa” przy kubku gorącego kakao… już zaczynamy zazdrościć tego wyjątkowego szkolnego urlopu. Ich harmonogram Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje w następujący sposób:

  • 14- 27 stycznia – województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz wielkopolskie,
  • 21 stycznia - 3 lutego – województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • 28 stycznia - 10 lutego – województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie,
  • 11-24 lutego – województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, a także śląskie.

Życzymy każdemu udanego i niezwykle pracowitego roku szkolnego, aby dni wolne od nauki smakowały jeszcze lepiej!
Zespół Hello Tesco

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3