Zdrowy tryb zycia Ćwiczenia Czy macie odwagę stanąć na wadze? Zasady właściwego ważenia się

Ważenie się ma również określone zasady. Jeśli chcecie się cieszyć na widok swojej wagi, zainspirujcie się naszymi praktycznymi radami.

W pogoni za szczupłą sylwetką czasami nadmiernie skupiamy się na tej magicznej liczbie, która wyświetla się na wadze. Jeśli codziennie wchodzicie na wagę z nadzieją, a ona skacze w górę i w dół, może wam to skutecznie zepsuć nastrój. Nie trafiają do was argumenty specjalistów, że waga to nie wszystko oraz że istnieje różnica między tłuszczem a masą mięśniową. Chcecie jedynie wiedzieć, jak obniżyć swoją wagę. Jeśli uda wam się utrzymać dietę, regularnie ćwiczyć i odpowiednio odpoczywać, zobaczycie, że wasza waga stanie się dla was źródłem radości.

Zasady właściwego ważenia się:

  • Sprawdźcie, czy waga jest dokładna. Połóżcie na nią kilo soli, cukru lub mąki i sprawdźcie, czy rzeczywiście wskazuje jeden kilogram.
  • Ważcie się zawsze o tej samej porze. Najlepiej zaraz po przebudzeniu, na czczo i po wizycie w toalecie.
  • Dzięki temu nie zaskoczy was wyższa waga będąca skutkiem zatrzymania płynów w ciele.
  • Rozbierzcie się. Ubiór może wam dołożyć nawet pół kilograma.
  • Używajcie cały czas tej samej wagi. Inna waga może się okazać bardziej łaskawa lub surowa i tylko wam niepotrzebnie popsuje nastrój. Poza tym nie będziecie wiedzieć, ile naprawdę ważycie.
  • W trakcie menstruacji zaniechajcie ważenia się. Już kilka dni przed spodziewaną miesiączką ciało zatrzymuje o wiele więcej płynów, przez co waga nie jest dokładna.
  • Nie próbujcie się ważyć po treningu. Ze względu na intensywne pocenie się podczas ćwiczeń tracicie płyny. Dlatego waga może być niższa, podczas gdy następnego ranka znowu podskoczy do góry.
  • Nie musicie się ważyć codziennie. Wystarczą dwa lub trzy razy w tygodniu.

Waga ciała to liczba orientacyjna

Pamiętajcie, że dzięki wadze dowiecie się, ile ważycie, ale nie dowiecie się niczego o swoim zdrowiu. Jeśli marzycie o szczupłej sylwetce, nie zapominajcie o innych parametrach, które są również istotne. Nie jest ważne mieć idealną wagę, ale wagę zgodną ze stanem zdrowotnym. Jeśli chcecie schudnąć nie narażając przy tym zdrowia, skonsultujcie się ze specjalistą – lekarzem lub dietetykiem.


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Cebula (kg = 2.99)
Cebula
  299
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3