Wskazówki i porady Czego potrzebujesz do grillowania? Z nami o niczym nie zapomnisz!

Wybór grilla

Nie masz jeszcze niczego na oku? W sklepach dostępne są grille, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy z nich ma jednak swoje plusy i minusy.

Grill elektryczny

Jego zaletą jest prostota i wygoda użytkowania w ogrodzie, na balkonie, czy nawet w pomieszczeniu. Grille elektryczne są zwykle lekkie, przenośne i łatwe w utrzymaniu. Nie wymagają węgla ani gazu. Ich wadą jest cena, nieprzydatność na łonie natury i brak charakterystycznego smaku grillowanych potraw.

Grill na węgiel drzewny

Do wyboru jest wiele rodzajów, a ich ceny są znacznie niższe. Są przenośne, niektóre całkiem kompaktowe i lekkie, więc nadają się do przewożenia w bagażniku samochodu. Zapewniają niepowtarzalną atmosferę i nadają niezapomniany smak potrawom. Jednak zarówno przy rozpalaniu, jak i czyszczeniu warto uzbroić się w cierpliwość.

Grill gazowy

Z grillem gazowym impreza w ogrodzie może się zacząć w parę minut. Choć cena jest wyższa i trzeba pamiętać o wymianie butli na propan-butan, jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Popularnością cieszą się grille gazowe z kamieniami z lawy wulkanicznej, które wchłaniają skapujący tłuszcz i nie powodują wydzielania szkodliwych substancji. Minusem jest wyższa cena i wielkość - na piknik na łonie natury pewnie trudno go będzie zabrać.

Czego jeszcze potrzebujesz do grillowania?

Prawdziwy mistrz grilla musi myśleć o wszystkim, żeby uniknąć biegania tam i z powrotem w czasie grillowania. Nie zapomnij o:

  • specjalnych rusztach do grillowania mięsa, ryb i warzyw;
  • jednorazowych tackach grillowych;
  • przyborach takich jak szczypce, widelec, łopatka do grilla i teleskopowa igła, która sprawdzi się, jeśli chcesz zrobić szaszłyki;
  • brykiecie, węglu lub butli gazowej, w zależności od typu grilla;
  • desce do krojenia mięsa, warzyw i pieczywa;
  • naczyniach, do których przełożysz gotowe potrawy;
  • naczyniach do serwowania i odpowiednich sztućcach – można wybrać choćby plastikowe;
  • jeśli zamierzasz podawać gościom napoje orzeźwiające, przyda Ci się także przenośna lodówka
Published: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Artykuły

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
20 min.
Desery
15 min.

Historie Pisane Smakiem, które pokochasz

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.