Wskazówki i porady Co zawiesić na choinkę – pomysły na ozdoby choinkowe

Ubieranie choinki to chwila pełna magii, kojarząca się nam z dzieciństwem i z niecierpliwym oczekiwaniem na święta. W końcu to pod tym pachnącym drzewkiem pojawią się pięknie zapakowane prezenty, a cała rodzina przeżyje pełne radości wspólne chwile… Zobacz, jak w tym roku warto przystroić choinkę.

W blasku choinkowych świec

Światełka to podstawa, jeśli chodzi o pomysły na ozdoby choinkowe. Bez nich nasze drzewko byłoby smutne i nijakie. To właśnie te niewielkie, kolorowe i migoczące światełka tworzą niepowtarzalną atmosferę i sprawiają, że cała rodzina chętnie skupia się wokół świątecznego drzewka. W tym roku wciąż wiele osób wybierze „zwykłe” lampki choinkowe. Coraz częściej decydujemy się jednak na ich bardziej oryginalną formę np. zamiast małych lampek wybieramy duże, kuliste. Możemy też osłonić lampki koronkowymi ozdobami lub własnoręcznie zrobionymi lampionami – w ten sposób światło padać będzie w jeszcze ciekawszy sposób. Oryginalnym rozwiązaniem jest zamontowanie lampek na tradycyjnych świecach.

Co powiesić na choince?

Własnoręczne ozdoby choinkowe są dziś bardzo modne. Dzięki nim nasze drzewko nabiera indywidualnego charakteru, a przechowywane zabawki stają się wzruszającą pamiątką na lata. W tym roku warto przygotować dekoracje z filcu – aniołki, gwiazdki czy dzwoneczki. Świetnie sprawdzą się też tradycyjne papierowe ozdoby choinkowe: kolorowe łańcuchy, białe girlandy, miniaturowe płatki śniegu. Jeśli chodzi o bombki, często wybiera się te materiałowe – takie ozdoby możemy wykonać też samodzielnie. Kolejnym trendem są dekoracje jak najbardziej naturalne. Na świerku czy jodle pięknie prezentować się będą suszone plastry cytryny i pomarańczy, pomalowane na złoto orzechy włoskie i laskowe. Modne są też drewniane ozdoby choinkowe.

Nie tylko choinka

Warto pamiętać, że dekoracje świąteczne powinny ozdobić nie tylko samą choinkę, ale cały nasz dom. W okanch możemy zawiesić girlandy lub kurtyny świetlne z lampek, z lamp zwisać mogą delikatne anioły ozdobione piórami. Wszystko to nada wnętrzu lekkości, wprawi nas w doskonały nastrój i sprawi, że jeszcze przed nadejściem świąt poczujemy się jak dzieci, pełni nadziei i radosnego oczekiwania.

Dzięki ozdobom choinkowym możemy wrócić do beztroskiego czasu dzieciństwa i zatracić się podczas dekorowania świątecznego drzewka. Warto poświęcić chwilę na udekorowanie domu i wyczarowanie magicznej atmosfery.


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3