Dziecko Szkoła Co robić z dziećmi w czasie wakacji? Razem korzystajcie z ich uroków!

Pierwsza i zasadnicza sprawa: w trakcie wakacji na pewien czas zmienia się cały rozkład dnia. Dla wszystkich. Nie trzeba wcześnie wstawać i być punktualnym. Tak widzą to i dzieci i dorośli, przynajmniej w czasie tych paru dni urlopu. Wtedy niby wszystko jest prostsze, ale i tak warto pomyśleć o zmianach.

Planowanie przy śniadaniu

Wprowadź nowy zwyczaj – nie rezygnujcie ze wspólnych śniadań, podczas których możecie zaplanować dzień.

Parki wodne

Upalne letnie dni są wprost stworzone do tego, aby wybrać się na kąpielisko czy do parku wodnego. Dzieci będą szczęśliwe, a cała rodzina wreszcie będzie mogła odpocząć. Ale dzieciom nie wystarczy sam basen. Mniejszym weź zabawki do piaskownicy, kredki i malowanki. Nie bój się i wyślij dzieci na program animacyjny. To czas, który możesz wykorzystać na opalanie i obserwować pociechy z bezpiecznej odległości.

Odkrywajcie ruiny i zamki

Wybierzcie się szlakiem zamków, ruin, jaskiń albo zaplanujcie wycieczkę. Aby zaszczepić u dziecka bakcyla do takich wypraw, dobrze zaplanuj program towarzyszący. Może zabawicie się w poszukiwaczy skarbów podczas spaceru po lesie? Dzieci będą wprost zachwycone! Podobnie jak z wizyty na zamku, o którym uczyły się w szkole.

Gdy pogoda płata figle

Latem też może się ochłodzić i trzeba będzie zostać w domu. Zajmij dzieci oglądaniem zdjęć, które przypomną im pełne przygód letnie dni. Wykonajcie wspólnie kolaże i ozdóbcie ściany zdjęciami. Możesz też zorganizować w domu konkurs wokalny lub taneczny, zaprosić kolegów swoich pociech i przygotować wymarzoną zabawę. Gdy im się znudzi, wyjmij gry towarzyskie, w które może zagrać cała rodzina.

Źródła: telegraph.co.uk, eduworld.sk

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3