Zdrowy tryb zycia Relaks 9 porad i 1 rzecz, o których trzeba pamiętać podczas remontu

Lato to idealny czas nie tylko na urlop, lecz również na remont domu, dlatego niektórzy biorą urlop, żeby zrobić remont. Aby przy remoncie choć trochę odpocząć, przygotowaliśmy listę rzeczy, o których warto pomyśleć przed przystąpieniem do pracy.

1. Przygotuj plan

  • Obojętnie, czy remontujesz parę metrów mieszkania, czy przerabiasz połowę domu, ułóż precyzyjny plan. Rozpisz wszystkie zadania, określ przybliżony czas trwania i przygotuj harmonogram czasowy. Warto pomyśleć o planie B na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Przestoje to strata czasu, a czas to pieniądz.

Pomyśl też o takich rzeczach, jak wyłączona woda i prąd, zrób zapasy wody i napojów.

2. Przygotuj budżet

Portfel nie jest bez dna. Poszukaj w sieci, przejdź się po sklepach i porównaj ceny materiałów budowlanych. Czasami da się zaoszczędzić, nie tracąc na jakości i kupić tańszą alternatywę, a kiedy indziej lepiej dopłacić i mieć dobry produkt, zwłaszcza jeśli ma wytrzymać kilka lat lub szkoda mogłaby mieć fatalne skutki. Naprawianie zawsze wychodzi drożej niż zapobieganie.

3. Zaplanuj czas na remont

Remont wymaga odpowiedniej ilości czasu. Weź urlop, żeby móc pracować bez przestojów. Jeśli planujesz większy remont, najlepiej zrób to wtedy, gdy po domu nie plączą się domownicy, żeby nikt i nic Cię nie rozpraszało.

4. Wezwij fachowców

Z drobnymi pracami poradzisz sobie z pomocą kolegów. Przy większych remontach bez fachowców się nie obędzie. Jeśli nie masz sprawdzonej ekipy, polegaj na rekomendacjach. O ekipie dobrze świadczy konkretna komunikacja przez telefon, chęć zawarcia umowy i terminowość.

5. Podpisz umowę z firmą budowlaną

Jeśli chcesz zlecić ręczne wykopanie rowu, nikt nie będzie chciał podpisywać umowy, ale jeśli planujesz zakrojone na szeroką skalę wykopy, wyburzanie lub przebudowę i inne poważniejsze remonty, podpisanie umowy z wykonawcą daje możliwość reklamacji w razie niezadowolenia z jakości prac, pozwala żądać naprawy lub rekompensaty.  

6. Zamów wcześniej materiały

Materiały potrzebne do remontu to nie towar codziennego użytku. Jeśli zostawisz wszystko na ostatnią chwilę, prawdopodobnie będziesz musiał pójść iść na kompromis i kupić coś, co nie do końca spełnia Twoje oczekiwania. Wiele materiałów trzeba wcześniej zamówić, a na dostawę czeka się od kilku dni do kilku tygodni, co może zniweczyć cały plan.

7. Wynieś niepotrzebne rzeczy

Z remontowanego mieszkania lub domu wynieś wszystko, co może przeszkadzać w pracy. Zajmij się tym zanim przystąpisz do remontu. Przesuwanie i usuwanie przeszkadzających mebli na bieżąco to strata czasu i stres. Nie mówiąc już o tym, że jeśli korzystasz z fachowców, to im leci czas, a Ty za to płacisz.

8. Azyl

Gdy wszędzie wokół unosi się kurz, po mieszkaniu są porozrzucane kable i narzędzia, warto zrobić sobie miejsce, w którym choć przez chwilę można odetchnąć i wyłączyć się lub spokojnie zjeść posiłek.

9. Co z odpadami?

Im większy remont, tym więcej odpadów. Co z nimi zrobić? Gdzie je wywieźć? Jak sobie poradzić? Dowiedz się, jak zlikwidować odpady, ewentualnie skąd zamówić kontener lub jak załatwić wywózkę odpadów budowlanych.

10. Pomyśl o sobie

Podczas intensywnej pracy zwykle zapominamy o posiłkach. Pobierz aplikację Tesco Ezakupy na telefon i zamów świeże produkty z dostawą prosto do domu, żeby nie tracić czasu na zakupy.Źródła: familyhandman.com, domztehliy.sk

Opublikowano: 10 miesięcy temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Tesco Olej rzepakowy 3 l (l = 4.83)
Tesco Olej rzepakowy 3 l
  1449
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3