Wskazówki i porady 7 sprawdzonych sposobów na wyczyszczenie przypalenizny bez chemii

Czyszczenie przypalonych garnków zdecydowanie nie należy do ulubionych czynności gospodyń domowych. W większości przypadków kończy się na użyciu druciaka, który wprawdzie wyczyści przypaleniznę, ale zostawi ślady na dłoniach i paznokciach.

Czarna herbata

Do przypalonego garnka wlejcie mocną czarną herbatę, dodajcie łyżkę soli i odstawcie na noc. Rano łatwo umyjecie garnek.

Sól

Zasypcie przypalone miejsce solą, zalejcie wrzącą wodą i odstawcie na noc. Na drugi dzień przypalenizna łatwo zejdzie.

Soda oczyszczona

Wszechstronna niszczycielka brudu kuchennego i łazienkowego, czyli soda oczyszczona poradzi sobie również z przypalonym garnkiem. Nasypcie do garnka, zalejcie wodą i zagotujcie. Przypalenizna zejdzie bez problemu.

Surowy ziemniak

Przekrójcie ziemniaka wzdłuż i posypcie go sodą oczyszczoną. Przetrzyjcie przypaleniznę i odstawcie ją na kilka godzin. Umyjcie w tradycyjny sposób.

Ocet

Ta metoda pozostawi w powietrzu mocny zapach, ale garnek będzie jak nowy. Nalejcie ocet do garnka, zagotujcie i odstawcie do wystygnięcia. Czarna przypalenizna łatwo zejdzie.

Cola

O czyszczących zaletach coli krążą legendy. Sposób postępowania jest taki sam jak z octem. Nalać, zagotować i odstawić do wystygnięcia. Przypalenizna zejdzie z garnka bez najmniejszego problemu.

Dodatkowa rada: silna trójka

W przypadku wyjątkowo opornej przypalenizny wypróbujcie niesamowitą mieszankę: soda oczyszczona, sól i ocet. Nasypcie sól i sodę do garnka, zalejcie niewielką ilością octu, a po ustaniu szumienia dolejcie wodę. Zagotujcie i odstawcie do wystygnięcia. Potem wystarczy już tylko zeskrobać niechcianą warstwę łyżką.

Published: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Artykuły

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.

Historie Pisane Smakiem, które pokochasz

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.