Zdrowy tryb zycia Ćwiczenia 7 fantastycznych korzyści płynących z pływania

1. Skutki fizjologiczne

Wpływa korzystnie na czynność serca i układ krwionośny. Dzięki pływaniu poprawia się skład krwi, rozwija się układ oddechowy, zwiększa pojemność płuc i reguluje się proces oddychania.

2. Oszczędzaj swoje stawy!

Osoby cierpiące na problemy z kręgosłupem lub stawami powinny pływać regularnie. Jest ono zalecane także ze względów profilaktycznych i rehabilitacyjnych. Uczęszczanie na basen jest też ważne w zapobieganiu zniekształceniom kręgosłupa i dyskopatii.

3. Wprawia w ruch całe ciało!

Woda stawia aż o 14% wyższy opór aniżeli powietrze i dlatego pływanie jest o wiele bardziej skuteczne niż sporty wykonywane w innych warunkach. Podczas pływania wykorzystywane są mięśnie centralne, oprócz tego w zależności od stylu pływania pracują również ramiona, ręce, mięśnie piersi, uda, pośladki i łydki. Dzięki pływaniu możesz ukształtować niezwykle zgrabną i proporcjonalną sylwetkę.

4. Łagodzi stres

Woda uspokaja, a badania naukowe potwierdzają, że odgłos fal wodnych może doprowadzić nas do głębokiego relaksu.

5. Pływanie dobre na głęboki sen!

Podczas gdy profesjonalni pływacy trenują zazwyczaj wcześnie rano, amatorom (zwłaszcza jeżeli celem pływania jest rozluźnienie całodziennego stresu) gorąco polecamy wizyty na basenie wieczorem.

6. Pluskanie w stawie, w morzu?

Jeżeli spędzasz letni urlop nad wodą i lubisz aktywny odpoczynek, to połącz przyjemne z pożytecznym! Pływanie o świcie lub podczas zachodu słońca może okazać się niezwykłym przeżyciem!

7. Inne „wodne” możliwości

A jeżeli pływanie jest dla ciebie zbyt monotonne, możesz wybrać aquafitness albo wypróbować wodne polo (jeżeli lubisz sporty grupowe), i nie zapominaj o zajęciach wellness, które oferują liczne baseny. Do doskonałego zakończenia dnia wystarczy zaledwie 10 minut odprężenia w jacuzzi lub w saunie.


źródło:

https://kukse.hu/?page_id=234

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3