Dziecko Maluch 6 sposobów na to, jak dziecko może pomóc przy pieczeniu

Pozostawienie dziecka samego sobie w kuchni może być zniechęcające, ale istnieje wiele metod na zapewnienie dzieciom zajęcia i wspólnej zabawy. Pieczenie pozwoli nauczyć dzieci nowych umiejętności, poprawić ich koordynację wzrokowo-manualną oraz zainteresować je gotowaniem w bardzo młodym wieku – oto jak to działa.

Kilka podstawowych zasad

Dopilnuj, żeby miejsce w którym będziecie gotować, było czyste i uporządkowane oraz by nie znajdowały się tam żadne niebezpieczne przedmioty, które mogą zostać złapane rączkami dziecka. Daj dziecku fartuch, by zapewnić mu czystość, i dokładnie umyj mu ręce przed rozpoczęciem pracy. Pozwoli to nauczyć je dobrych nawyków podczas pracy w kuchni i w czasie jedzenia. Pamiętaj, aby cały czas nadzorować dziecko, ponieważ w przeciwnym razie nikt nie będzie wiedział, co wyjdzie z ciasta.

Przesiewanie, wlewanie, mieszanie

Po przygotowaniu składników i przyborów jesteście gotowi do pracy. Niezależnie od tego czy jest to mąka czy cukier, pomoc dziecka w przesiewaniu i wsypywaniu suchych składników do miski jest dobrym pomysłem na początek. Rozpocznij od poinstruowania dziecka, tak aby zaczęło ono działać w prawidłowy sposób, zanim pozwolisz mu zrobić to samodzielnie. Gdy dzieci wszystko zrozumieją, przygotuj się na dodanie i zmieszanie mokrych składników, żółtek jajek itp.

Bądź kreatywna

Etap dekorowania jest momentem, w którym twoje dziecko będzie miało najlepszą zabawę. Dziecko może rozwinąć swoją wyobraźnię, poznając różne wzory. Jeśli używasz wielobarwnych słodyczy do dekorowania, jest to świetny moment, aby dać się wykazać dziecku, które będzie mogło umieścić na wyrobie swoje ulubione kolory i kształty.

Zapanuj nad bałaganem

Może zapanować delikatny chaos i bałagan, więc z pewnością nie będzie to pieczenie do którego przywykłaś, ale jednak angażuj dziecko w proces pieczenia i gotowania. Spodoba Ci się oglądanie jego dumy ze swoich dzieł. Zaangażowanie powinno również polegać na pochwałach i stałych zachętach z twojej strony.

Test smaku

Pozwól dziecku próbować i poznawać smaki. W ten sposób sprawisz, że będzie bardzo zainteresowane, ale pamiętaj, że małe dzieci nie mogą jeść wszystkiego, co ty. Lizanie łyżeczki jest zdecydowanie niepolecane, ponieważ ciasto zawiera surowe jajko – coś, czego małe dzieci powinny zdecydowanie unikać. Powinnaś również unikać dawania miodu dziecku w wieku poniżej 1 roku, musisz także uważać na duże kawałki różnych produktów i na jagody, którymi dziecko może się zadławić.

Gotowe? Rozpocznij pieczenie

Jeśli chcesz przetestować nasze porady, spróbuj skorzystać z przepisów dotyczących pieczenia ciast przyjemnych i bezpiecznych dla dzieci, takie jak kruche ciasto z owocami. Odwiedź nasz dział z przepisami, aby poznać więcej pomysłów i przepisów na smaczne ciasta.

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3