Zdrowy tryb zycia Zdrowe żywienie 4 przyprawy, które pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy

Chili

Czy wiesz, dlaczego chili jest tak pikantne? Z powodu substancji zwanej kapsaicyną, która działa jak środek dezynfekujący i zwalczający stany zapalne w organizmie. Ma również działanie termogeniczne i właśnie ta cecha pomaga przy utracie wagi, wywołuje bowiem w organizmie procesy, które pomagają spalać tłuszcz, zwłaszcza na brzuchu.

Imbir

Podobnie jak chili, imbir rozgrzewa organizm, obniża poziom cholesterolu i pomaga usunąć tłuszcz. Wystarczy mały kawałek zalać gorącą wodą i dodać odrobinę soku z cytryny oraz miodu, by cieszyć się jego odmładzającymi właściwościami.

Anyż

Anyż stosowany jest głównie do przygotowywania różnego rodzaju dań orientalnych, ale może być również suplementowany w diecie redukcyjnej oraz do przyprawiania znanych nam mięs lub warzyw. Wpływa na stany zapalne w Twoim ciele, a ponadto podkręca wydajność metabolizmu.

Cynamon

Jeżeli chcesz obniżyć poziom cukru we krwi, możesz liczyć na cynamon. Nie tylko zamieni każdą słodką potrawę w słodko pachnącą delicję, ale nadaje się też do stosowania w diecie odchudzającej. Przyprawiajmy nim zupę z dyni oraz różne, nawet najwymyślniejsze dania orientalne.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Marchew (kg = 3.99)
Marchew
  399
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
Our price
Chleb polski hit 500 g (kg = 3.58)
Chleb polski hit 500 g
  179
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3