Wskazówki i porady 10 wskazówek, dzięki którym zostaniesz królem grillowania

Jeżeli chcesz zostać prawdziwym królem grilla, nie możesz zapomnieć o kilku ważnych kwestiach. Oczywiście należy zadbać o jak najlepszej jakości składniki i aromatyczne marynaty. Warto jednak pamiętać o takich elementach jak odpowiednia oprawa, zabawy, gadżety i gry dla dzieci. Gwarantujemy, że Twoi goście długo nie zapomną tej imprezy.

1. Stoisko z lemoniadą

Dzieci lubią czuć się odpowiedzialne za poważne zadania, dlatego przygotuj dla nich stoisko z lemoniadą. Możesz również pomóc im w przyrządzeniu samej lemoniady. Spróbujcie koniecznie nowych kombinacji ziół i owoców. Pozwól dzieciom uwolnić ich kreatywność, a na pewno zaskoczą Cię swoimi pomysłami. Jeśli nie masz pomysłu na ciekawe połączenie, polecamy lemoniadę z rabarbaru i truskawek


Lemoniada z cytryny, limonki i mięty

2. Papierowe słomki

Aby wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych, możesz zorganizować kolorowe słomki z papieru. Są modne, ale też bardzo praktyczne. Przydadzą się nie tylko w szklankach, ale również jako atrybut gry dla dzieci. Zainspiruj się naszymi pomysłami na rozwijające zabawy dla najmłodszych.

3. Gry karciane

Jeżeli na przyjęcie przy grillu mają pojawić się dzieci, nie zapomnij o przygotowaniu odpowiednich gier i zabaw. Ich smutne i znudzone miny mogą nie być najlepszym widokiem. Gry karciane nie są wcale reliktem przeszłości. Cieszą się wciąż dużą popularnością wśród młodych ludzi. Jeżeli Twoje dzieci ich jeszcze nie znają, grill będzie doskonałą okazją, aby poznały zasady i sprawdziły je w akcji. Elektroniczne gry mogą poczekać w domu, a wspólne spotkanie przy grillowanych przysmakach niech będzie czasem „analogowego” relaksu. Zobacz więcej pomysłów na gry dla dzieci.

4. Przystawki

Pamiętaj, że Twoi goście pojawią się na przyjęciu głodni. Gdy zobaczą przygotowywane przez Ciebie pyszności, mogą dostać zawrotów głowy. Pomyśl o nich z wyprzedzeniem i przygotuj proste i smakowite kanapki, które pozwolą największym głodomorom doczekać dania głównego. Oczywiście przygotowanie ich może być kolejnym ciekawym zadaniem dla dzieci. Spróbuj naszego przepisu na kulki mięsno-serowe.


Marynowane sznycle z grilla

5. Przygotowanie stołu

Rozłóż obrus, udekoruj go kwiatami, przygotuj talerze i nie zapomnij o winietkach. Tak, winietki będą ciekawym dodatkiem, zwłaszcza jeśli będą zabawne i kreatywne. Do podpisania gości możesz użyć zabawnych przydomków lub śmiesznych anegdot. Winietki możesz wyciąć z papieru i osadzić je dodatkowo w korkach z wina lub owocach.

6. Zabawne dania dla dzieci

Zbierz dzieci i pokrójcie owoce oraz warzywa na małe kawałki. Następnie wybierzcie tematykę układanek i… zacznijcie zabawę! Przygotuj odpowiednie talerze i pozwól dzieciom uwolnić kreatywność. Dzieci będą miały masę dobrej zabawy, a przy okazji zjedzą ze smakiem zdrowe owoce i warzywa.

7. Koc piknikowy

Nie warto łudzić się, że dzieci chętnie usiądą przy stole z dorosłymi. Zdecydowanie bardziej docenią możliwość „swobodnego” skosztowania przysmaków z grilla. Przygotuj dla nich koc piknikowy, który będzie miejscem zarówno do jedzenia, jak i zabawy.


Szczupak z grilla w nacierce z koperku i kolendry

8. Etykiety ze składnikami

Coraz więcej osób cierpi na rozmaite alergie i nietolerancje pokarmowe, które sprawiają, że boją się jeść poza domem lub nie chcą narzucać się gospodarzowi pytaniami o składniki. Ułatw życie swoim gościom i przygotuj etykiety dla podawanych dań. Wystarczy, że zamieścisz na nich listę składników, bez wnikania w szczegóły. Oczywiście możesz również przygotować informację o alergenach lub winietki typu „danie bezglutenowe”, „danie bez laktozy” itp.

9. Odstraszacze komarów

Komary zdecydowanie nie są pożądanymi gośćmi na Twoim przyjęciu, a większość z nas nie nosi przy sobie zestawu repelentów. Przygotuj kremy i spraye, które pozwolą uczestnikom grilla zabezpieczyć się przed uciążliwymi ugryzieniami. Gwarantujemy, że ten pomysł nie spodoba się wyłącznie komarom!

10. Tablica z menu

Przywitaj swoich gości orzeźwiającym drinkiem i… menu! Jedyne czego potrzebujesz to czarno biała tablica i kreda. Pozwól dzieciom ją ozdobić i wypisać główne dania grillowego przyjęcia. Twoi goście będą mogli podziwiać dzieło i zadecydować, które danie wybiorą jako pierwsze.

10 wskazówek, dzięki którym zostaniesz królem grillowania

Najlepsze marynaty do potraw z grilla

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Papryka czerwona (kg = 9.99)
Papryka czerwona
  999
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
Our price
Kajzerka naturalna 55 g (kg = 5.27)
Kajzerka naturalna 55 g
  029
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3