icon_search

  Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. zmieniły się zasady wystawiania faktur do paragonów fiskalnych. Oznacza to, że w przypadku sprzedaży zarejestrowanej na kasie fiskalnej, sprzedawca wystawi fakturę nabywcy, który posługuje się numerem identyfikującym NIP, tylko w przypadku, gdy ten numer będzie znajdował się na paragonie dokumentującym sprzedaż.

   

  Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami VAT paragon do kwoty 450 złotych brutto (100 euro) z NIP nabywcy stanowi fakturę uproszczoną, równoważną ze zwykłą fakturą.
  W przypadku takich paragonów (z NIP nabywcy), aby potwierdzić zakup nabywca nie musi dodatkowo występować o pełną fakturę VAT.

   

  Żeby uzyskać fakturę VAT, korzystając z serwisu Tesco E-zakupy, należy podczas składania zamówienia wpisać NIP w poniższym polu:
  universal_module_heading_entries0_text

   

  Pozostałe dane takie jak nazwa firmy czy adres należy wpisać, jak do tej pory w polu: „Pozostaw instrukcje dla dostawcy”.

   

  Numer NIP musi być wpisywany przy każdym zamówieniu – te dane nie zapisują się na stronie. Jeżeli chcą Państwo otrzymać pełną FV dla wartości zamówienia poniżej 450 zł prosimy także uzupełnić pole „Pozostaw instrukcje dla dostawcy” wpisując tam informację „pełna FV” oraz dane firmy jakie mają znaleźć się na FV.

   

  Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenie wystawienia pełnej faktury VAT powinno nastąpić do 15 dnia następnego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym została dokonana sprzedaż.

   

  Nowe regulacje w zakresie wystawiania faktur do paragonów przewiduje art. 1 pkt 21 ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1520).

  Potrzebujesz pomocy?

  Skorzystaj z bezpłatnej infolinii:
  od poniedziałku do piątku od 08:00 do 20:00