Get Adobe Flash player
Tesco
zobacz nas: YouTube |

Recykling w Tesco

W ramach prowadzonej przez nas działalności zbieramy duże ilości odpadów, które poddajemy recyklingowi.

Dążymy do tego, aby współczynnik odpadów, które NIE trafią na wysypiska, był jak najwyższy.

W 2012 roku współczynnik recyklingu Tesco wyniósł 63,2%. Oznacza to, że ponad połowa wyprodukowanych przez firmę odpadów została poddana profesjonalnej utylizacji.

Do obliczania współczynnika wliczamy wszystkie odpady, które poddajemy utylizacji: folia, makulatura, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, świetlówki, zużyte baterie, zużyte tonery, odpady spożywcze, mięsne, sorbenty i odzież.

W 2012 roku odzyskaliśmy ponad 28 000 ton makulatury i folii. W tym samym roku oddaliśmy prawie 4780 ton odpadów niebezpiecznych (świetlówki, baterie, odpady spożywcze, mięsne i sorbenty) specjalistycznym firmom do utylizacji. Łącznie odzyskaliśmy ponad 380 ton elektrośmieci.

Ponadto od kilku lat prowadzimy selektywną zbiórkę surowców wtórnych w biurach centrali firmy - co miesiąc w ten sposób odzyskujemy około 1 tonę makulatury. Klienci sklepów Tesco także mogą włączyć się w recykling. Przy każdym większym sklepie Tesco stoją specjalne pojemniki do segregacji odpadów, takich jak: szkło, plastik i makulatura. Do każdego sklepu Tesco można przynieść zużyte baterie, tonery i drobne elektrośmieci - wystarczy wrzucić je do Eko Punktu. W Tesco przyjmujemy również każdą ilość zużytego sprzętu RTV i AGD, bez konieczności zakupu nowego.

Eko Punkt

Posiadamy specjalne pojemniki
na surowce wtórne.

Zużyty sprzęt RTV/AGD

W Tesco możesz oddać każdą ilość zużytego sprzętu RTV
i AGD.