Get Adobe Flash player
Tesco
zobacz nas: YouTube |

Reba

Reba Organizacja Odzysku S.A. została powołana 21 stycznia 2003 celem wypełnienia wymogów ochrony środowiska przewidzianych w ustawie w odniesieniu do branży producentów i importerów baterii oraz akumulatorów małogabarytowych. W ciągu 6 lat działalności spółka zbudowała system zbiórki zużytych baterii, który charakteryzuje się bezpłatną dystrybucją pojemników na zużyte baterie i bezpłatnym odbiorem tych odpadów niebezpiecznych.

System zbiórki obejmuje aktualnie prawie 17 tys. miejsc zbierania zlokalizowanych
w placówkach oświatowych, sklepach, urzędach, przedsiębiorstwach itp. i obsługiwany jest przez 274 lokalne firmy gospodarki odpadami współpracujące z REBA. Ważną część działalności spółki zajmuje edukacja ekologiczna, co w roku 2009 zostało uhonorowane wyróżnieniem w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku” w kategorii Promotor EKOLOGII.

Bardzo charakterystycznym i niepowtarzalnym w skali naszego kraju przedsięwzięciem REBA jest szkolny program zbiórki zużytych baterii. Zaproponowana przez REBA forma szkolnej aktywności daje każdej placówce oświatowej możliwość wymiany zebranych zużytych baterii na pomoce edukacyjne. W okresie od 2003 do 2008 REBA zebrała i poddała recyklingowi łącznie prawie 3000 ton zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.reba.com.pl